17 GODINA SA VAMA !!! Dobro dosli na Delta Radio Forum !!! Uzivajte uz najbolju narodnu muziku na internetu !!!

***INFO: UKOLIKO IMATE PROBLEMA SA PRISTUPOM FORUMA PUTEM GOOGLE CHROMA ,EDGE-A ILI OPERE KORISTITE MOZZILU ZA POKRETANJE FORUMA ***


Slušajte Radio 31 Plus pomoću:

Winamp, iTunes Windows Media Player Real Player QuickTime


SLUSATE RADIO 31 PLUS UZICE:

Prikaz rezultata 1 do 4 od 4
  1. #1
    Dj.Vesna's Avatar
    Registrovan
    Nov 2010
    Lokacija
    Rusija
    Postovi
    17,398
    Country: Russian Federation
    Thanked: 4661

    Novica Urosevic - Biografija

    Novica Urosevic - Biografija

    1948 - 2009


    "Jednoga dana, žaliće mnogi, što me više nema...
    Ja volim život, kafane i žene, poslednji boem, tako zovu mene!",
    deo je teksta pesme "Poslednji boem" koju je napisao Urošević, a snimio Šeki Turković.
    Sažeo je u tim rečima Novica svoj život i svoj kraj...

    Čuveni kompozitor, koga su svi na estradi od milošte zvali Ujka Nole,
    ostaće upamćen po brojnim hitovima,
    ploče sa njegovim pesmama prodate su u tiražu od 50 miliona primeraka.


    Iz zivota poslednjeg boema!

    Novica Urošević je za Boru Spužić Kvaku komponovao dve pesme

    - Od noćas smo kao braća
    - Ostao sam ovde (Hvala ti živote)

    Prvi put su se pojavile na Kvakinom singlu u izdanju:
    PGP RTB S-10586 septembra 1978

    Na LP ploči Hitovi Novice Uroševića pojavile su se ove dve pesme, sto, sto se pesma "Ostao sam ovde" na singlu naziva "Hvala ti živote"


    Preminuo Novica Urošević

    11.11.2009. U sredu ujutru, u zgradi na Konjarniku, na stepenicama, u blizini vrata svoga stana, nađeno je beživotno telo poznatog kompozitora Novice Uroševića (63). Komšije su odmah pozvale hitnu pomoć, ali su lekari samo mogli da kostatuju smrt.

    Prijatelji kažu da ga je alkohol ubio: Novica UroševićPošto je bilo nejasno da li je Urošević umro prirodnom ili nasilnom smrću, policija je izvršila uviđaj. Po rečima komšija, telo je satima stajalo pred vratima, pokriveno čaršavom, dok policija nije odradila svoj posao. U četvrtak će telo Novice Uroševića biti prebačeno na Insitut za sudsku medicinu, gde će se izvršiti obdukcija i utvrditi tačan uzrok i vreme smrti.

    "Ne znamo koliko će to trajati i ne verujemo da tatu nećemo moći da sahranimo pre subote. Za sada, tačan datum sahrane ne znamo, ali smo digurni da će sahrana biti obavljena u selu Drmno kraj Požarevca", nada se Uroševićeva ćerka Jasmina.

    Poslednjih godina, Novica Urošević, na estradi poznat kao Ujka, živeo je sam, u stanu na Konjarniku. Kako tvrde njegovi prijatelji, sa suprugom, sa kojom ne živi već decenijama, ali od koje se nikada nije razveo, nije imao kontakt, kao ni sa ćerkama i njihovom decom.

    Za njegovo loše zdravstveno stanje, po tvrdnjama njegovih prijatelja, bio je kriv alkohol. Naime, posle žestoke borbe, pre nekoliko godina, Urošević je uspeo da pobedi svoj veliki porok, koji mu je zatvorio mnoga vrata na estradi. Ali, posle nekoliko godina apstinencije, ponovo je počeo da konzumira alkohol.


    Prerana smrt kompozitora Novice Uroševića 'Ujka Noleta' potresla čitavu domaću estradnu scenu

    Jedan od najpoznatijih domaćih kompozitora Novica Urošević preminuo je prekjuče u 64. godini života ispred svog stana u beogradskom naselju Konjarnik, najverovatnije od posledica srčanog udara. Ujka Nole, kako ga je zvala većina pevača, iza sebe je ostavio ćerku, ali i veliki broj pesama poput 'Ne daj da nas rastave', 'Svako traži novu ljubav', 'Poslednji boem' i mnoge druge hitove.

    Njegova prerana smrt potresla je čitavu estradu, a na večni počinak ispratiće ga brojni pevači, koji su sa njim sarađivali i koji za čuvenog autora imaju samo reči hvale.

    Jedan od najvećih hitmejkera, pevač i kompozitor Novica Urošević, preminuo je u sredu ujutru u svojoj zgradi na Konjarniku. U blizini stana u kome je živeo komšije su pronašle beživotno telo legendarnog kompozitora i odmah pozvale hitnu pomoć, a lekari su mogli samo da konstatuju smrt. S obzirom na to da se nije znalo da li je Novica umro prirodnom ili nasilnom smrću, policija je morala da izvršili uviđaj. Po rečima očevidaca, telo pokojnika je satima ležalo pred vratima, prekriveno čaršavom, dok policija nije odradila svoj posao. U četvrtak će telo biti prebačeno na Institut za sudsku medicinu, gde će se izvršiti obdukcija i utvrditi tačan uzrok i vreme smrti.

    – Ne znamo koliko će sam taj proces trajati. Za sada, tačan datum sahrane ne znamo, ali smo sigurni da će sahrana biti obavljena u selu Drmno kraj Požarevca – rekla je Uroševićeva ćerka Jasmina.

    Poslednjih godina, Novica Urošević, na estradi poznat kao Ujka, živeo je sam. Kako tvrde njegovi prijatelji, sa suprugom, s kojom ne živi već decenijama, nije imao kontakte, kao ni sa svojom decom. Za njegovo loše zdravstveno stanje, po tvrdnjama njegovih prijatelja, kriv je alkohol. Posle velike borbe Novica je uspeo da pobedi taj porok, ali mu se posle nekoliko godina apstinencije opet vratio.
    Sva muzika koja se nalazi na našem forumu postavljena je iz promotivnih razloga i podleže zaštiti autorskih prava.
    Stoga ste dužni da svaku pesmu koju skinete sa našeg foruma (nakon slušanja) uklonite sa Vašeg HDD-a u roku od 24h!
    Ukoliko Vam se sviđa preslušana pesma kupite CD tog izvođača!



    "Ljubav ne daje ništa osim sebe i ne uzima ništa osim sebe."


    Dj.Vesna®www.radio-delta.com

  2. #2
    Dj.Vesna's Avatar
    Registrovan
    Nov 2010
    Lokacija
    Rusija
    Postovi
    17,398
    Country: Russian Federation
    Thanked: 4661

    Odg: Novica Urosevic - Biografija

    Deo iz bogate diskografije ujka Noleta!

    Novica Urošević-1976-Hteo sam da volim samo jednu ženu

    snimljen uz ansambl Branimira Đokića i objavljen za PGP RTB 16 Decembra 1976 u tiražu od 10 000 primeraka.
    B strana "Jedva čekam da se vratm".

    Muziku, tekstove i aranžmane napisao Novica Urošević.


    Kaseta, LP, CD, - Ustaj sine zora je
    NOVICA UROSEVIC - USTAJ SINE ZORA JE
    16 najlepsih Novicinih Hitova

    01. Ustaj sine zora je
    02. Moj drug i ja
    03. Gubim volju za zivotom
    04. Gde si zivot potrosio
    05. Nadam ti se
    06. Sizika
    07. Ne volim kad gubim
    08. Pitas se pitas

    09. Od nule zivot pocecu
    10. Ne idi grlom u jagode
    11. Zasto places devojko
    12. Nekog nema medju nama
    13. Ulicom glumim srecnika
    14. Da si moja devojka
    15. Ne padam na zenske suze
    16. Nisam mali


    14. 11. 2009. - U selu Drmno u blizini Požarevca u subotu je sahranjen Novica Urošević. Bez Ujka Noleta, kako su ga od milošte zvali na estradi, danas ne bi postojale zvezde kao što su Dragana Mirković, Zorica Brunclik, Mitar Mirić, a njegovi hitovi obeležili su karijere i drugih pevača.

    U selu Drmno u blizini Požarevca u subotu je sahranjen poslednji estradni boem Novica Urošević (63). Jedan od najtalentovanijih kompozitora i pevača nađen je mrtav ispred svog stana u sredu rano ujutru. Komšije su pozvale Hitnu pomoć, ali su lekari mogli samo da konstatuju smrt. Lekari su pozvali i policiju koja je izvršila uviđaj. Zatim je telo poznatog boema prebačeno na Institut za sudsku medicinu.


    "Mnogo mi je teško, izvinite ne mogu da pričam. Još uvek nisam dobila rezultate obdukcije", rekla je kroz suze njegova ćerka Jasmina.

    "Jednoga dana, žaliće mnogi, što me više nema... Ja volim život, kafane i žene, poslednji boem, tako zovu mene!", deo je teksta pesme "Poslednji boem" koju je napisao Urošević, a snimio Šeki Turković. Sažeo je u tim rečima Novica svoj život i svoj kraj...

    Čuveni kompozitor, koga su svi na estradi od milošte zvali Ujka Nole, ostaće upamćen po brojnim hitovima, ploče sa njegovim pesmama prodate su u tiražu od 50 miliona primeraka.

    Zaradio je bogastvo, ali ga i spiskao na boemski život, alkohol i žene. Dragana Mirković, Zorica Brunclik, Mitar Mirić, Šeki Turković, Nedeljko Bajić Baja samo su neki od pevača koji su zahvaljujući njegovim pesmama postali istinske zvezde. Za Miroslava Ilića napisao je, po mnogima njegovu najbolju pesmu "Šta sam ja u tvom životu".


    Uroševićevo prvo otkriće pre skoro četiri decenije bila je Zorica Brunclik. Saradnju s njom započeo je na nagovor svog kuma Bore Spužića Kvake. Za Zoricu je napisao njen prvi veliki hit "Ne daj da nas rastave", koji se 1975. našao na njenom prvom albumu prodatom u preko 300.000 primeraka. Put do zvezda, oboma je bio trasiran. Ređali su se hitovi, a četiri godine kasnije snimili su duetsku pesmu "Kćeri moja, kome da te dam".

    Urošević je sve više komponovao, sve manje pevao. Kao i mnoge sa kojima je sarađivao, poneli su ga slava i novac. A novca je bilo - kao pleve i čuveni Ujka Nole, krajem '80-ih bio je jedan od najbogatijih ljudi na estradi.

    Poseban, prijateljski odnos, imao je sa Mitrom Mirićem. Skoro dve decenije bili su nerazdvojni, a njegov hit "Ne može nam niko ništa", vinuo je Mirića u zvezde. Obojica su bili ljubitelji dobre kapljice, danima nisu izlazili iz kafane.

    Međutim, estradom su počeli da duvaju neki drugi vetrovi, posla je bilo sve manje, a zarađeno bogatstvo se brzo istopilo. Dojučerašnji prijatelji koji su se "kleli" u Uroševića okrenuli su mu leđa, tek po neko bi se smilovao da mu "udeli" po neku paru za pesmu koju najčešće ne bi ni snimili.

    Zbog ozbiljno narušenog zdravlja morao je da se odrekne alkohola, ali je njegova apstinencija trajala kratko. Zbog problema sa alkoholom, ali i burnih veza sa mnogim pevačicama o čemu nikada nije želeo da priča, čak ni u pijanom stanju, ostao je bez braka i porodice. Iako sa suprugom nije živeo poslednjih 20 godina, nikada se zvanično nisu razveli, a dve ćerke nisu želele ni da čuju za propalog oca.

    "Napisaću jednog dana autobiografiju koja će sve šokirati. Progovoriću o mnogima sa estrade, sa punim imenom i prezimenom. Kad budem objavio knjigu žestoko će se zatalasati estrada i više neću moći mirno da hodam ulicom. Pošto se meni još živi, neću da je pišem. Ima vremena", rekao je Novica pre manje od mesec dana, dok je sa Sejom Kalačem u kafani pevušio pesme koje je uradio za njega, ne sluteći da će to biti poslednje što je napisao.
    Sva muzika koja se nalazi na našem forumu postavljena je iz promotivnih razloga i podleže zaštiti autorskih prava.
    Stoga ste dužni da svaku pesmu koju skinete sa našeg foruma (nakon slušanja) uklonite sa Vašeg HDD-a u roku od 24h!
    Ukoliko Vam se sviđa preslušana pesma kupite CD tog izvođača!



    "Ljubav ne daje ništa osim sebe i ne uzima ništa osim sebe."


    Dj.Vesna®www.radio-delta.com

  3. Članovi koji su se zahvalili Dj.Vesna za ovaj post:

    veliki maki (25.02.2017)

  4. #3
    Dj.Vesna's Avatar
    Registrovan
    Nov 2010
    Lokacija
    Rusija
    Postovi
    17,398
    Country: Russian Federation
    Thanked: 4661

    Odg: Novica Urosevic - Biografija

    Jos po nesto iz zivota Novice Urosevica


    Pevač, kompozitor, tvorac nekih od najvećih hitova narodne muzike, Novica Urošević, preminuo je juče u Beogradu, posle duge bolesti. Autor legendarnih pesama „Ne može nam niko ništa“ „Ustaj sine majka zove“, „Da si moja devojka“, „ Gde si život potrošio prijatelju moj“, „Ako te poljubim“, ostaće upamćen kao najplodonosniji autor bivše Jugoslavije, svima omiljeni Ujka Nole. Početkom osamdesetih ovaj kantautor folk muzike, iz sela Drmno nadomak Požarevca, platio je najveći porez na kraju godine od prihoda i autorskih honorara od prodatih singl i LP ploča i kaseta. Njegove pesme i albumi prodati su u preko 50 miliona primeraka!

    Njegovom smrću izuzetno je potresena čitava srpska estrada. Zorica Brunclik je u potpunom šoku, i tokom jučerašnjeg dana nije razgovarala ni sa kim. Još dok je pevala po kafanama, mag narodne muzike primetio je njen talenat, a zatim od nje napravio zvezdu. - Zorica je izuzetno potresena vešću da je njen veliki prijatelj preminuo. Trenutno nije sposobna da daje bilo kakve izjave. Novica je zaista bio najveći i jedinstven autor na našem tržištu - rekao je njen suprug Miroljub Aranđelović Kemiš.

    Novica iliti Ujka, kako su ga zvali, najzaslužniji je i za uspeh pevača Nedeljka Bajića Baje. Tvorac svih njegovih hitova bio je gost na njegovom beogradskom koncertu, a da je i Baji vest o smrti prijatelja teško pala govori činjenica da je tokom jučerašnjeg dana isključio telefon, a njegovi prijatelji kažu da ne može da veruje da Ujka Noleta više nema.

    Sa Novicom je, na početku karijere uspešno sarađivala i Nada Topčagić. - Šokirana sam ovom vešću! Jako mi je teško. Potresla sam se. S njim odlazi i moja mladost. Uz Novicu sam počinjala karijeru. Čula sam se telefono sa Mitrom Mirićem, kojem je ovo jako teško palo. Novica mu je je napravio mnogo hitova, pre svega « Ne može nam niko ništa». Meni je napisao pesmu »Tako mi nedostaješ », ali sam je dala Miroslavu Iliću - kaže Topčagićeva i dodaje: - Bio je divan čovek i najplodonosniji autor! Njegovi aranžmani i pesme su osnov svih današnjih hitova.

    Iako još uvek nije saopšteno od čega je preminuo Novica Urošević, ali plodni kompozitor bio je poznat kao veliki boem i čovek koji je živeo život punim plućima. Njegovi brojni prijatelji godinama su ga upozoravali da bi mogao malo da « spusti loptu », ali Ujka Nole nije hajao za njihove apele. Oduvek je živeo i radio po svome, po čemu će biti i upamćen među prijateljima, ali i brojnim poštovaocima narodne muzike širom sveta.


    O pevačicama - Oko pevačica se prepliću svakakvi interesi. One su – nužno zlo. Bio sam u divljim brakovima sa dosta njih. Niti sam ja bio zadovoljan njima, niti one sa mnom. Dobro je što nijedna moja veza nije bila ozvaničena. Svačega bi tu bilo. Sad u jednoj pesmi kažem: 'Mnoga deca ne znaju za oca...'"

    O autobiografiji Vesne Zmijanac - Čist promašaj! Izdigla se žena iznad sveta, ne pripada mu! A taj isti svet je voleo, uzdigao, pomogao joj da postane to što jeste. Ja je znam drugačije. Pročitaće se i ona u mojoj knjizi! Samo, muka je što sad ne smem da je objavim. Neću da lažem i mnogi će poludeti. Joj, našli bi me i u Paragvaju, da tamo pobegnem!

    Nakon pet godina pevanja po kafanama i restoranima, gostujući u hotelu "Dunav" u Požarevcu Zorica Brunclik je upoznala tada još neafirmisanog pevača i kompozitora Novicu Uroševića, sa kojim počinje da gradi muzičku karijeru. On je nastupao sa orkestrom Tihomira Paunovića Tike koji je u to vreme tražio nove pevače pa se tako Zorici pružila prilika da snimi pesmu za PGP. Prva ploča snimljena je za Produkciju gramofonskih ploča 1975.god. i to je bila singl ploča sa naslovnom numerom "Ne daj da nas rastave" Ova pesma je doživela veliki uspeh i ploča je izdata u tiražu od 300 000 primeraka. Nakon toga nižu se uspesi i Zoricine pesme su često bile najslušanije na radio stanicama - Tako počinje sve kao u snovima. Ređaju se pesme, ploče, pesme postaju preko noći hitovi, tiraži se broje u stotinama hiljada ploča. Estradni centar sveta su dva imena: Zorica Brunclik i Novica Urošević- kompozitor. Deset punih godina Novica i ja nižemo uspeh za uspehom. Danas je Novica legenda kada su kompozitori u pitanju- izjavila je svojevremeno Brunclikova.



    Dokaz da legende nikada ne umiru, jesu pesme vrhunskog kvaliteta!

    Najbolji hitovi Novice Urosevica:


    Novica Urošević - Moje pesme, moji snovi 1 (CD)

    1.Ustaj sine, zora je - Novica Urošević
    2.Jedna priča o nama - Angel Dimov
    3.Ne diraj čoveka za stolom - Mitar Mirić
    4.Ne vraćam se starim ljubavima - Dragana Mirković
    5.Beži dalje - Nedeljko Bajić Baja
    6.Tako mi nedostaješ - Miroslav Ilić
    7.Kazni me kazni - Vesna Zmijanac
    8.Imaš li malo ljubavi za mene- Šerif Konjević
    9.Žena moje mladosti - Jašar Ahmedovski
    10.Pomoli se za moju sreću - Snežana Đurišić
    11.Da ti gužvam postelju - Ipče Ahmedovski
    12.Sumorno jutro - Ljuba Aličić
    13.Ti si moja najslađa bol - Zorica Brunclik
    14.Moj živote ljutim se na tebe - Šeki Turković
    15.Nadam ti se - Ćana
    16.Želeo si da ti rodim sina - Ljiljana Jovanović Likana
    17.Ćuka, ćuka ide kuka - Slobodan Vučković Kuka


    Novica Urosevic - Moje pesme,moji snovi CD 2

    01. Gde si zivot potrosio-Novica Urosevic
    02. Moj zivote drug mi nisi bio-Saban Saulic
    03. Ne moze nam niko nista-Mitar Miric
    04. Voleli smo isto vino,istu ljubav-Ljuba Alicic
    05. Pomozi mi-Nada Topcagic
    06. Bela vencanica-Serif Konjevic
    07. Ko to tamo peva-Jasar Ahmedovski
    08. Dodji pre svitanja-Zorica Brunclik
    09. Zavicaj-Nedeljko Bajic Baja
    10. Devet dana ljubimo se-Jasmin
    11. Imam decka nemirnog-Dragana Mirkovic
    12. Poslednji boem-Seki Turkovic
    13. Nije meni sto se drustvo zeni-Kemal Malovcic
    14. Hajde dragi da se zakunemo-Zorica Markovic
    15. Selo moje volim tvoje ime-Era Ojdanic
    16. Kud me vodis zivote jedini-Angel Dimov
    17. Kec kec-Pali i Menaka
    Sva muzika koja se nalazi na našem forumu postavljena je iz promotivnih razloga i podleže zaštiti autorskih prava.
    Stoga ste dužni da svaku pesmu koju skinete sa našeg foruma (nakon slušanja) uklonite sa Vašeg HDD-a u roku od 24h!
    Ukoliko Vam se sviđa preslušana pesma kupite CD tog izvođača!



    "Ljubav ne daje ništa osim sebe i ne uzima ništa osim sebe."


    Dj.Vesna®www.radio-delta.com

  5. Članovi koji su se zahvalili Dj.Vesna za ovaj post:

    veliki maki (25.02.2017)

  6. #4
    Dj.Vesna's Avatar
    Registrovan
    Nov 2010
    Lokacija
    Rusija
    Postovi
    17,398
    Country: Russian Federation
    Thanked: 4661
    Sva muzika koja se nalazi na našem forumu postavljena je iz promotivnih razloga i podleže zaštiti autorskih prava.
    Stoga ste dužni da svaku pesmu koju skinete sa našeg foruma (nakon slušanja) uklonite sa Vašeg HDD-a u roku od 24h!
    Ukoliko Vam se sviđa preslušana pesma kupite CD tog izvođača!



    "Ljubav ne daje ništa osim sebe i ne uzima ništa osim sebe."


    Dj.Vesna®www.radio-delta.com

Slične Teme

  1. Preminuo Novica Urosevic
    By admin in forum Muzicke Novosti
    Odgovori: 6
    Zadnji Post: 29.07.2024, 17:45
  2. Novica Urosevic - Diskografija
    By ★KOVAC★ in forum Diskografije / Kolekcije Narodne Muzike
    Odgovori: 19
    Zadnji Post: 25.01.2023, 16:00
  3. Novica Zdravkovic - Biografija
    By Dj.Vesna in forum Biog. Izvodjaca Narodne Muzike
    Odgovori: 1
    Zadnji Post: 06.09.2016, 07:58
  4. Novica Negovanovic - Biografija
    By Dj.Vesna in forum Biog. Izvodjaca Narodne Muzike
    Odgovori: 0
    Zadnji Post: 30.11.2014, 19:58
  5. Novica Urosevic - Tekstualna Diskografija
    By Dj.Vesna in forum Narodne
    Odgovori: 2
    Zadnji Post: 30.11.2014, 15:31

Pravila Postanja

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  

PRIJATELJI SAJTA: